Personal

Vissa av våra lärare jobbar även med klassundervisning i grundskolan. De benämns här som klasslärare.

 

Cecilia Parkman (Klasslärare Nordingrå, fiol)
cecilia.parkman@kramfors.se
Nina Nilsson (Fiol, Cello)
nina.nilsson@kramfors.se
Emma Haake (Cello, Piano)
emma.haake@kramfors.se
Erika Karolin (Klasslärare Skarpåkersskolan, Tvärflöjt)
erika.karolin@kramfors.se
Hans Garneij (Träblåslärare, Expedition)
hans.garneij@kramfors.se
Johan Lindström (Gitarr, Elbas)
johan.lindstrom@kramfors.se
Daniel Jonsson (Enhetschef,Elbas, Gitarr)
daniel.jonsson@kramfors.se
Anna F Hansson (Klasslärare Gudmundråskolan)
anna.fahlenhansson@kramfors.se
Jessica Strindlund (Klasslärare Nyland och Bollsta)
jessica.strindlund@kramfors.se
Martin Bohlin (Klasslärare Kramforsskolan)
martin.bohlin@kramfors.se
Beatrice Forsman (Klasslärare Kramforsskolan)
beatrice.forsman@kramfors.se
Katarina Hedström Törnkvist (Klasslärare Ullånger och Docksta,
Tvärflöjt, Piano)
katarina.hedstromtornkvist@kramfors.se
Jörgen Sundeqvist (dragspel)
jorgen.sundeqvist@kramfors.se
Christian Sundeqvist (klasslärare Gudmundråskolan, trummor)
christian.sundeqvist@kramfors.se
Johan Nilsson (Gitarr, trummor)
johann.nilsson@kramfors.se
Åsa Jönsson (Sång)
asa.jonsson@kramfors.se
Klas Norberg (Sång)
klas.norberg@kramfors.se
Christina Maydotter (Dans)
christina.maydotter@kramfors.se
Anna Mäkinen (Dans)
anna.makinen@kramfors.se
Tony Öberg (Sång)
tony.oberg@kramfors.se


Uppdaterad: Sidansvarig: Hans Garneij

Kontakt

Kramfors kulturskola
Daniel Jonsson, Enhetschef
Tel: 0612-804 25

Expedition
Tel: 0612-804 26

Besöksadress
Ringvägen 15, Kramfors

Postadress
872 22 Kramfors

Cookies

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse på hemsidan. Genom att fortsätta godkänner du vår
användning av cookies.