Personal

Vissa av våra lärare jobbar även med klassundervisning i grundskolan. De benämns här som klasslärare.


Cecilia Parkman (Klasslärare Nordingrå, fiol)
cecilia.parkman@kramfors.se

Nina Nilsson (Fiol, Cello)
nina.nilsson@kramfors.se

Emma Haake (Cello, Piano)
emma.haake@kramfors.se

Erika Karolin (Klasslärare Skarpåkersskolan, Tvärflöjt)
erika.karolin@kramfors.se

Hans Garneij (Träblåslärare, Expedition)
hans.garneij@kramfors.se

Daniel Jonsson (Enhetschef,Elbas, Gitarr)
daniel.jonsson@kramfors.se

Jessica Strindlund (Klasslärare Nyland och Bollsta)
jessica.strindlund@kramfors.se

Martin Bohlin (Klasslärare Kramforsskolan)
martin.bohlin@kramfors.se

Beatrice Forsman (Klasslärare Kramforsskolan)
beatrice.forsman@kramfors.se

Katarina Hedström Törnkvist (Klasslärare Ullånger och Docksta,
Tvärflöjt, Piano)
katarina.hedstromtornkvist@kramfors.se

Johan Nilsson (Gitarr, trummor)
johann.nilsson@kramfors.se

Åsa Jönsson (Sång)
asa.jonsson@kramfors.se

Christina Maydotter (Dans)
christina.maydotter@kramfors.se

Anna Mäkinen (Dans)
anna.makinen@kramfors.se


Päivi Mettelä (Dragspel)
paivihelena.mettala@kramfors.se

Jill Blomqvist (Bild och form)
jill.blomqvist@kramfors.se

 

Tom-Eddye Nordén (Klasslärare Högakustenskolan)
tom-eddye.norden@kramfors.se


Uppdaterad: Sidansvarig: Hans Garneij

Kontakt

Kramfors kulturskola
Daniel Jonsson, Enhetschef
Tel: 0612-804 25

Expedition
Tel: 0612-804 26

Besöksadress
Ringvägen 15, Kramfors

Postadress
872 22 Kramfors